středa 12. srpna 2015

Vlněný poklad :)

Domluvila jsem si se střihačem panem Bischofem, že mi bude nastřádávat rouna z různých plemen ovcí. V počátku byla pouze touha poznat co možná nejvíce plemen ovcí chovaných u nás. Stále mě fascinuje a láká využitelnost místní vlny. Z komerčního česance jsem už nepředla ani nepamatuju a upřímně mě to momentálně neláká. Nyní mi vyvstal v hlavě ještě jeden nápad když už mám doma vcelku početný exemplář udělat si takovou knihu roun s různými přízemi a s ukázkami tkaniny a pleteny od každého plemene a hledat jejich pro mě nejlepší využití.
Pro vlněný poklad jsme to měli ale skoro přes půl republiky. V plánu bylo, že muž až bude služebně někde poblíž tak mi rouna doveze, ale bohužel do končin kde na mě čekala vůbec nejezdí. Tak jsme se museli vydat sami. Výlet jsme spojili s návštěvou IQ parku v Brně kde jsme se všichni krásně vyblbli :)
Na místě nás přivítala velmi milá rodina pana střihače se kterým jsme se bohužel nesetkali neboť už byl opět někde u oveček. Naložili jsme pytle a s našlapaným kufrem jsme vyrazili domů. Během chvilky se rozpálené auto zalilo "vůní´" která byla všudypřítomná :D Ale já měla takovou radost a hrozně jsem se těšila co že si to domu vůbec vezu. Na místě jsem nakoukla jen do pár pytlů a to mi akorát nahlodalo mojí zvědavost co, že tam je ještě?
Hned po příjezdu jsem musela do všech třinácti pytlů nahlídnout a objevila jsem nejen ovčí kožíšky... Dovezli jsme vlnu z plemen oveček Ouessant, Valaška, Zwartbles, mladá ML, Romanovka, černá Romney, Fríska, Jakob, Clun Forest, Texel, Keri Hill a kožíšek z lamy krotké a  z  mohérové kozy.
Zvu vás nahlédnout alespoň do některých útrob pytlů :) Vlna je neskutečně čistá a krásně ostříhaná! Pan Bischof je opravdu mistr střihač a hlavně dělá to opravdu s citem a s úctou k vlně a jejímu dalšímu využití.
Bohužel úporná vedra nedovolují žádné praní, tak jsem se alespoň pustila  jen tak do mohérové kozičky...


Žádné komentáře:

Okomentovat

Nová vášeň ?

Zhruba před třemi týdny jsem měla tu krásnou možnost vyzkoušet si paličkování. Úplně žasnu jak je to všechno tak dokonale vymyšlené  - od uz...